ההבדל העיקרי בין מדפסות לייזר למדפסות הזרקת דיו, הוא שיטת ההדפסה. ההחלטה איזו מדפסת מתאימה לך נתונה בדרך כלל בנפח ההדפסות הנדרש, באיכות ההדפסה או מהירות ההדפסה ובתקציב.

מדפסות לייזר מתאימות יותר להדפסות בנפח גבוה, כמו לשימוש משרדי לדוגמא, ומדפסות הזרקת דיו מתאימות יותר להדפסה בנפח נמוך, כמו לשימוש ביתי לדוגמא. לכל סוג מדפסת יתרונות וחסרונות וההתאמה היא בסופו של דבר בהתאם לצרכי הצרכן.

ישנם מספר גורמים שכדאי לבחון לפני שמחליטים איזו מדפסת מתאימה לך:

* נפח הדפסה
* איכות הדפסה
* עלות לטווח הקצר
* עלות לטווח ארוך


טכנולוגיה:

מדפסות הזרקת דיו מדפיסות בעזרת דיו ושיטת הדפסה ייחודית להן ולעומת זאת מדפסות לייזר מדפיסות בעזרת טונר ולהן טכנולוגיית הדפסה שונה.

מדפסת הזרקת דיו – בעת ההדפסה, המנגנון הפנימי של המדפסת מרסס דיו נוזלי דרך חריצים מיקרוסקופיים על גבי הנייר.

מדפסת לייזר – מכילה מנגנון אשר ממיס את אבקת הטונר בחום תוך כדי פעולת ההדפסה.

עכשיו שאנחנו מבינים איך עובד מנגנון ההדפסה במדפסת הזרקת דיו לעומת מנגנון ההדפסה במדפסת לייזר, נעבור על יתרונות וחסרונות כל סוג מדפסת הנובעים בעצם משיטת ההדפסה.

נפח הדפסה:

מדפסות לייזר מעט מתקדמות יותר ממדפסות הזרקת דיו ולכן גם מהירות ההדפסה זריזה יותר.

כשנדפיס בנפח גבוה במדפסת הזרקת דיו נוכל להגיע למהירות מקסימלית של 16 דפים בדקה. לעומת זאת בהדפסת אותו המסמך במדפסת לייזר נוכל להגיע למהירות של 15-100 דפים בדקה (*תלוי בסוג המדפסת).

אם הצורך במדפסת הוא רק כדי להדפיס מסמכים מידי פעם ולא מידי יום, נמליץ לרכוש מדפסת הזרקת דיו, אם הצורך הוא במדפסת לשימוש יומיומי והדפסה מרובה, כמו מדפסת משרד לדוגמא, נמליץ על מדפסת לייזר שתאפשר גם לייעל ולזרז את הפעולה.

לעומת זאת, אם בשימוש הביתי בנפח נמוך אנחנו רוצים להדפיס תמונות ומסמכים בצבע, באיכות גבוהה אולי עדיף לשקול רכישת מדפסת לייזר. מה שמביא אותנו לבחינת איכות ההדפסה

איכות הדפסה ובעיות נפוצות:

אחת הבעיות הנפוצות במדפסת הזרקת דיו, היא דיו שנוטה להתייבש עקב חוסר שימוש. דיו שהתייבש לא ניתן יותר לשימוש ויש להחליפו. הדבר עלול לקרות אם לא משתמשים במדפסת לעיתים קרובות.

כמו כן איכות ההדפסה שונה מאוד בין מדפסת הזרקת דיו ומדפסת לייזר, כשרוצים להדפיס תמונות או צילומים באיכות גבוה. מדפסת לייזר מעט מוגבלת במנעד הגוונים שלה, ומייצרת איכות הדפסה בינונית כשרוצים להדפיס תמונות או צילומים צבעוניים. לעומת זאת, מדפסת הזרקת דיו תייצר הדפסות צבעוניות באיכות גבוהה ותמונה "עמוקה יותר".

אם אין לכם צורך בהדפסת תמונות ובכל זאת אתם רוצים מדפסת צבעונית, מומלץ לרכוש מדפסת לייזר. גם אם אתם לא מדפיסים הרבה, הטונר נשמר לאורך זמן ולא נוטה "להתייבש" או להתקלקל.

כמו כן, טונר מכיל הרבה יותר דיו והספק ההדפסה שלו יכול להיות אפילו כפול על פני ראשי דיו!

וזה עוד נתון שכדאי לקחת בחשבון,

עלויות ותקציב:

טונרים מקוריים יכולים להיות יקרים, סט טונרים שלם יכול להגיע ל-1,000 ₪ ואפילו יותר. אבל הוא יספיק להרבה מאוד הדפסות ויחזיק לאורך זמן! מה גם שתמיד ניתן להשיג טונר תואם המחיר זול יותר.

ראש דיו אמנם זול יותר, אבל במבחן התוצאה המחיר יכול להשתוות למחיר טונרים, אם ההדפסות בנפח גבוה.

מחיר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא מחיר המדפסת – מדפסות לייזר יקרות בהרבה ממדפסות הזרקת דיו.

אם הצורך שלך במדפסת ביתית להדפסה בנפח נמוך למסמכים (שחור לבן) ההמלצה היא לרכוש מדפסת הזרקת דיו במחיר שווה לכל כיס.

אם הצורך שלך במדפסת ביתית להדפסת צילומים או תמונות, מומלץ לרכוש מדפסת הזרקת דיו איכותית שתעמוד במשימה ולקחת שחשבון שעלויות הדיו עלולות להיות יקרות.

אם הצורך שלך במדפסת משרדית, שיכולה לתת הספק הדפסה טוב בנפח הדפסה גבוה, ואתה מעוניין לחסוך לטווח הרחוק, נמליץ על מדפסת לייזר ורכישת טונרים תואמים. יש אפילו מדפסות לייזר שחור לבן, שהן זולות יותר וחסכוניות יותר ממדפסות לייזר צבעוניות, ויכולות לענות על כל הצרכים של המשרד שלך!


המלצה - מדפסת ‏הזרקת דיו Eco Tank L5190 Epson אפסון:

הדור הבא של מדפסות EPSON! מדפסת ללא מחסניות דיו, 4 ב-1 עם מזין מסמכים אוטומטי. קומפקטית וקלה לשימוש!

המדפסת החסכונית, היעילה והנוחה ביותר לעבודה. מגיעה עם דיו שווה ערך ל-82 מחסניות דיו! זה אומר שבפעם הבאה שיגמר לה הדיו יהיה בערך בעוד 3 שנים. ומה זה אומר בדפים? 8,100 דפים בהדפסת שחור-לבן, 6,500 דפים בהדפסה בצבע!

עיצוב קומפקטי ונוח עם גישה מלפנים למחסניות הדיו וגישה נוחה למילוי. מערכת מילוי דיו משופרת שתוכננה כדי למזער את הסיכוי לשפיכת דיו ומנגנון המבטיח שרק המיכל הנכון ממולא בצבע המתאים!

תכונות נוספות:

-          WI-FI

-          WI-FI Direct

-          יציאת Ethernet

-          USB

מדפסת 4 ב-1: הדפסה, העתקה, סריקה והדפסת פוטו ללא שוליים.

תצורת הזרקה: 180 פיות הזרקה שחור, 59 פיות הזרקה לצבע. טכנולוגיית דיו: Dye Ink. תפוקה: משרדית, מדפסת ביתית, קבוצת עבודה. מהירות הדפסה: 33 דפים בדקה (שחור-לבן, נייר רגיל) 69 שניות לתמונה 10X15 ס"מ.

מידות: 237 ס"מ גובה, 347 ס"מ עומק, 375 ס"מ רוחב. משקל – 5 קילו.

לרכישת המדפסת במחיר מבצע לחץ כאן!

להתאמת מדפסת לצרכים שלך או של העסק שלך אתה מוזמן לפנות אלינו ליעוץ מקצועי עם נציג החנות.


צרו קשר

×
×
×
נגישות
הגדלת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA