בעידן המודרני, בו הכל זמין ובמחיר לכל כיס, נוכל למצוא מגוון בלתי נגמר של סוגי מדפסות מבין מבחר עצום של יצרנים.
ברכישת מדפסת עלינו לבחון מספר פרמטרים לפני שנחליט איזו מדפסת אנחנו רוצים לרכוש.

לפני שנתחיל לבחון את הצרכים שלנו, חשוב שנדע מהן סוגי המדפסות הקיימות בשוק, על פי 4 סוגים עיקריים:
מדפסת הזרקת דיו שחור-לבן
מדפסת הזרקת דיו צבעונית
מדפסת לייזר שחור-לבן
מדפסת לייזר צבעונית

ההבדל בין מדפסות הזרקת דיו ומדפסות לייזר הוא שיטת ההדפסה, בדרך כלל מדפסות לייזר יהיו איכותיות ומהירות יותר ממדפסות הזרקת דיו וזה פרמטר שכדאי לנו לקחת בחשבון.

בשביל להגיע להחלטה איזה סוג מדפסת נרצה לרכוש מבין הארבעה, ולהתחיל לחפש את הדגם המושלם עבורנו, קודם כל עלינו לשאול את עצמנו מה הם הצרכים שלנו ממדפסת ועבור אילו צרכים אנו מיעדים אותה.

החשיבות של איכות ההדפסה:
איכות ההדפסה משתנה ממדפסת למדפסת ומדגם לדגם. מדפסות לייזר, מדפיסות באיכות גבוהה יותר ממדפסות הזרקת דיו ולכן אם חשובה לנו איכות ההדפסה, נרצה לבחון דגמים של מדפסות לייזר.
במידה והמדפסת משמשת אותנו אך ורק להדפסת מסמכים כגון: מסמכים של עסק קטן או עבודות ומאמרים ללימודים ולא תמונות, כדאי לנו לבחון את האופציה של רכישת מדפסת הזרקת דיו שחור-לבן.
מדפסות אלה זולות יותר מיתר סוגי המדפסות, ככל שאיכות ההדפסה עולה כך גם המחיר ואם אין לנו צורך בהדפסה גרפית או הדפסת תמונות, נוכל להסתפק במדפסת פשוטה וזולה שתענה על צרכינו.

הספק הדפסה:
על מנת להימנע מעלויות גבוהות ברכישת דיו למדפסת שלנו, כדאי לבחון מה כמות ההדפסה הממוצעת שלנו- במידה וכמות ההדפסה שלנו קטנה יחסית, כ-10 עמודים ביום בממוצע, מדפסת הזרקת דיו תעשה את העבודה. אולם למשרד או עסק גדול, אשר כל מדפסת בו משמשת עשרות עובדים בכל יום, כדאי לרכוש מדפסת לייזר משתי סיבות עיקריות:
1. מדפסת לייזר מדפיסה מהר יותר. 
2. בשימוש במדפסת לייזר נחסוך יותר דיו, מכיוון והדיו מגיע כאבקה בתוך הטונר ובכמות גדולה יותר מאשר ראש דיו. בחישוב שנתי, רכישת טונרים למדפסות במקום ראשי דיו, יהוו חיסכון של מאות עד אלפי שקלים בשנה לעסק.

אחסון, איפה היא תהיה?
עכשיו אחרי שהחלטנו איזה סוג מדפסת אנחנו מחפשים, ולפני שניגש לבחון את המדפסות המוצעות בשוק ומחיריהן, עלינו להחליט איפה המדפסת תעמוד.
בחרו מקום נוח בבית או במשרד, עדיף כמה שיותר קרוב למחשב כדי שהחומר שתדפיסו יהיה בהישג יד. חשוב לזכור שבדיוק כמו המחשב שלכם, גם המדפסת לא אוהבת שמש! במדפסת חלקים מפלסטיק ומתכת שעלולים להיהרס בשמש או בחום גבוה, עדיף להניח אותה במקום שלא חשוף לקרני השמש בצורה ישירה.
אחרי שבחרנו איפה נמקם את המדפסת כדאי למדוד את המקום בו היא תהיה ולבחור את הדגם שיתאים לחלל.
טיפ נוסף: ישנן מדפסות בשוק עם חיבור באמצעות WIFI, לכן אם אין לכם מקום בחדר העבודה ואין לכם אפשרות לשים את המדפסת בקרבת המחשב, או אם יש במשרד מספר רב של מחשבים שצריכים להשתמש באותה המדפסת, חפשו מדפסת עם אפשרות חיבור דרך WIFI (אפשר להדפיס גם ישירות מהנייד).

שאלות שכדאי לשאול לצורך השוואה בין דגמים, אחרי שהחלטנו איזה סוג מדפסת אנחנו צריכים:
- כמה דפים המדפסת מדפיסה בשנייה?
- לכמה זמן/ דפים יספיק הדיו?
- מה עלות הדיו לדגם הזה?
- מה אורך החיים הממוצע שלה?
- כמה זמן אחריות נקבל?
- מה עלות תיקון של תקלות נפוצות בדגם הזה?

אחרי שהשווינו בין כמה מדפסות ואנחנו כבר יודעים את העלויות שלהן, כדאי לבדוק בגוגל או בפייסבוק המלצות על אותם דגמים.
בגוגל נוכל למצוא סרטונים של אנשים שניסו והשתמשו בדגמים האלו. ובפייסבוק ישנן קבוצות ייעודיות וקהילות המשמשות להתייעצות ברכישת מכשירי חשמל וגאדג'טים. למשל הקבוצה טכנולוגיה, גאדג'טים ומה שביניהם.

כמו כן, חשוב לזכור שמדפסת היא מכשיר טכנולוגי וכמו כל מכשיר יכול להיות שנתקל בתקלות. כדאי לבדוק מראש מה הן התקלות הנפוצות בדגמים שבחנו ומה עלויות התיקון שלהן.
שימוש נכון במדפסת יכול למנוע תקלות רבות ונפוצות שנגרמות משימוש לא נכון.
- הרחיקו את המדפסת מחשיפה לשמש.
- השתדלו לנקות את המדפסת לעיתים קרובות למניעת הצטברות אבק.
- אם המדפסת נתקעת או לא עובדת, אל תדפקו עליה בניסיון להאיץ את הפעולה שלה. במדפסת חלקיקים קטנים ועדינים ומכה יכולה לגרום להם להיסדק או להישבר.
- הרחיקו מנוזלים וחום גבוה.
- בעת מעבר דירה או מעבר למשרד חדש, השתדלו להעביר את המדפסת בעדינות, עדיף לעטוף אותה בצורה שתגן עליה.מעלי נשים


צרו קשר

×
×
×
נגישות
הגדלת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA